Exasol

Najsilnejšia platforma pre analýzy a reporting
Posuňte sa na úplne novú úroveň pomocou najrýchlejšej databázy na svete.

Odstráňte obmedzenia a neustálu potrebu ladenia a údržby vašej zastaranej DB platformy. Posilnite sa a eliminujte problémy s dátami – od dátových skladov, cez pokročilé analýzy až po zrýchlenie BI.
Od Gigabajtov po stovky Terabajtov, bez výkonnostných kompromisov.

Bezkonkurenčná #1 v rýchlosti

Všetci tvrdia, že sú najrýchlejší, no Exasol to rád dokáže. Je dlhodobým lídrom v nezávislých porovnaniach neziskovej organizácie TPC. Metodika typu TPC-H jednoznačne preukázala, že Exasol je nie len jedničkou na trhu, ale v porovnaní s ostatnými riešeniami má navyše priepastný náskok.

Výsledky testu TPC-H – všetky výsledky, zoradené podľa výkonnosti (QphH), je možné prepnúť zoradenie podľa ceny za transakciu – stĺpec (Price/QphH).
Scrollovaním nadol sa postupne odhaľujú rôzne kategórie podľa veľkosti datasetov: 100GB, 300GB, 1.000GB, 3TB, 10TB, 30TB a 100TB.
Exasol jednoznačne vedie v oboch kategóriách, naprieč všetkými datasetmi.

Technologický líder na trhu

Vývojový tím Exasolu vychádza z bohatých skúsenosti z oblasti výskumu vysoko-výkonných výpočtov (HPC – high performance computing). Dokonale vie, ako zúžitkovať výkon štandardných, viacjadrových serverov, zapojených spoločne do klastra. To umožňuje dokonale škálovať a držať tak náklady pod kontrolou, nech sa jedná o akúkoľvek veľkosť prostredia. Prevratný výkon Exasolu je navyše vďaka flexibilným licenčným modelom dostupný skutočne pre všetkých!
Prečítajte si tieto pútavé dokumenty a zistite viac o „smart“ konceptoch v technológii Exasol:

Quick Business Overview
Technical Peek under the hood of Exasol

Získajte náskok vďaka najsilnejšej platforme pre analýzu dát

Databázový systém Exasol sa od svojho počiatku spolieha na plnohodnotnú In-Memory architektúru. Je to najlepší a najrýchlejší spôsob ako sa vyrovnať s neustále narastajúcim objemom dát. Umožní vám byť pripravený na výzvy dnešnej doby, ale zároveň i na nástrahy v budúcnosti.
Šikovné riešenia na otvorenej platforme vás odbremenia a zmenia spôsob, akým pracujete s dátami.
Databáza Exasol je najvýkonnejší systém na trhu – využite ho a umožnite vášmu tímu znovu dýchať!

Pre koho je Exasol vhodný?
 • Nové projekty – od startupov po zmeny v zabehnutých spoločnostiach, Exasol umožňuje začať hneď s vysokým výkonom v malom a postupne s vami rásť.
 • BI Akcelerátor – dajte vašim reportom krídla! Ponechajte si BI nástroje, na ktoré ste zvyknutí. Zmeníme len to, čo je pod kapotou a všetky vaše analýzy a reporty zostanú vyzerať rovnako. Čo ale nespoznáte bude ohromná rýchlosť, s ktorou budú pracovať.
 • Existujúce DWH – pokiaľ ste na existujúcej, zastaranej DB platforme otrokom náročnej administrácie a svedkom neustále sa znižujúcej výkonnosti, možno je ten správny čas začať zvažovať novú, modernú alternatívu. Navyše, prejsť na Exasol je jednoduchšie, než si myslíte. Čo tak začať s vašim najvyťaženejším datamartom?
 • DataScience, AI, ML – aby vaši analytici mohli lepšie vyhodnocovať a predvídať, je nevyhnutné poskytnúť im vhodnú platformu pre ich komplikované prepočty. Exasol vďaka plnohodnotnej In-Memory technológií búra hranice a odstraňuje prekážky v ich práci.
Architektúra platformy Exasol

Architektúra Exasolu je navrhovaná s ohľadom na čo najvyšší výkon a minimalizáciu administrácie a ladenia systému. Zároveň si však dáva za cieľ byť otvorenou platformou a poskytnúť maximálnu interoperabilitu pre existujúce technológie v akomkoľvek prostredí.
Stačí si zvoliť, či chcete váš Exasol prevádzkovať vo vlastnej infraštruktúre, v cloude (podporované su AWS, Azure, GCP), alebo v hybridnom zapojení.

Kľúčové vlastnosti a benefity

Databázová platforma Exasolu prináša rad výhod, ktoré používatelia oceňujú pri svojich denno-denných aktivitách. Medzi hlavné črty tejto modernej technológie patria:

 • Plnohodnotná In-Memory technológia
 • Stlpcová architektúra a pokročilá kompresia dát
 • Masívne paralelné spracovanie (MPP)
 • Vysoká spoľahlivosť, redundancia
 • Veľmi vysoký počet súčasných používateľov (User Concurrency)
 • Neobmedzené možnosti konektivity (Tableau, MicroStrategy, MS PowerBI, SAP Business Objects, MS SSAS, IMB Cognos, Spotfire, Yellowfin …)
 • Pokročilé techniky analýz s natívnou podporou v databáze (In-Database Analytics)
 • Bez potreby ladenia dotazov (dokonca ani obnovovania štatistík či tabuliek a prebudovania indexov)
 • Neobmedzená flexibilita nasadenia a škálovania
 • Podpora DataScience, ML, AI, BigData, Hadoop a ďalších moderných konceptov a technológií
 • Rýchly prístup k presunu dátových zdrojov

 

Otestujte svoje dáta!
Neváhajte nás kontaktovať a spoločne dokážeme, že vaše dáta si zaslúžia lepšie miesto!

 

Menu